RSS
 

W PRACOWNI RZEŹBIARZA – KAZIMIERZA RAFALIKA.

31 Maj

 

 

To działo się 29 – go maja.

O godzinie 10 – tej, na zaproszenie  poznańskiego rzeźbiarza – Kazimierza Rafalika,  lądowałem w królestwie artysty – pracowni na Łazarzu.

Bez dwóch zdań – fantastyczne przeżycie. Otoczeni rzeźbami, siedząc przy stoliku, dyskutowaliśmy o losach kultury, poruszając się wspomnieniem, sytuacją dnia dzisiejszego i przyszłością.   Twórca rzeźb w brązie, mosiądzu, stali, wspaniały fotografik, dzielił się szczerze swoim doświadczeniem, wspominał „dawne dzieje”, kładąc szczególny nacisk na fakty, które pozostawiły trwały ślad w biografii.

Ja podzieliłem się swoimi wierszami, otrzymując pochwałę za odpowiedni poziom utworów i ich „piękną” recytację. I tak upłynęły dwie godziny.

Serdecznie dziękuję artyście za spędzone chwile, za piękną rzeźbę wręczoną na pamiątkę, za wspaniały folder „Rzeźba” z przesympatyczną dedykacją. Żonie rzeźbiarza – Jadwidze, dziękuję za przepyszną roladę.

Jestem przekonany, iż Kazimierz Rafalik na zawsze pozostanie przyjacielem poetów i nie wynika to bynajmniej z mojej wizyty w Jego  pracowni. Ta przyjaźń trwa od wielu, wielu lat i ma taką samą siwą brodę jak sam artysta.

 
 

Zostaw odpowiedź