RSS
 

MAREK SŁOMIAK – już jutro w NASZYM KLUBIE ul. Woźna 10

13 marzec

Marek Słomiak

To nie tylko poeta- słowem wyrafinowany.  Jego twórczość, to przede wszystkim pokonywanie barykad słowa, szczególnie w aspekcie aktualnej – „nowatorsko – komputerowej” –  twórczości. Poeta tak ukochał Słowo, że nie wyobraża sobie – / wg mojego spostrzeżenia/-  istnienia poezji, poza jej najwyższym lotem.  Lotem orła, zdolnego porwać upolowaną zwierzynę i  zanieść ją do gniazda, w którym spragnione pokarmu pisklęta, czekają w majestacie rozwartych dziobów, na żer, który w tej właśnie chwili stanowi o ich przetrwaniu. Instynkt.  Przetrwanie.  To właśnie instynktowny dotyk Świata, stanowi  o sile jego przetrwania. Stąd siła  Słowa – Marka Słomiaka, wiedziona instynktem piękna na szafot głupców czekających na topór kata.

Niezgłębiona tajemnica istnienia, zostaje rozwiązana prostą pieśnią autora.   Uległość, drapieżność, moc, słabość, znajdują swoje usprawiedliwienie, gloryfikują  jednocześnie wątpliwą boskość przetrwania.   Dzisiaj – tak właśnie odbieram twórcze dokonania  Marka Słomiaka.  Niewielu poetów, błyszczy zasługami  na przeogromnej  niwie Słowa.  To mój –  mikroskopijny osąd.  Marek Słomiak może dowie się o tym jutro,

w Poznaniu, w NASZYM  KLUBIE – ul. Woźna 10, o godzinie 18 – tej, minut trzydzieści, gdzie stawię się z ochotą, aby przeżyć twórcze dokonania tego fantastycznego poety, zamieniającego słowo – w melodię, nie po to by brzmiała bzdetnym refrenem, lecz po to, byś mógł jej dotknąć niewyśpiewaniem. Później – możesz zapisać ją piórem – dawno temu zagubionym, na pięciolinii, której kartki wiatr kluczem wiolinowym zamknął w wieży oczekiwania.

 

Wrażeniami ze spotkania – na pewno podzielę się po skrystalizowaniu doznań, których – jestem przekonany, nie zabraknie.

HEJ!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Zostaw odpowiedź