RSS
 

DNI ŚWIĄTECZNYCH BEZ LIKU

24 czerwiec

 

 

Wczoraj – DZIEŃ OJCA.

Dziękuję córce Dobrochnie, synowi Arturowi za pamięć, za złożone życzenia. Zaistniała sytuacja, sprowokowała mnie do  rozmyślań nad prozaiczną maleńkością tego świata. To wszystko przez telefony, komputery, które zbliżyły nas tak bardzo, jednocześnie oddalając. Sympatyczne – do bólu pozbawienie uścisku, pocałunku, wspólnego czasu spędzonego przy kawie, herbacie, dyskusji na tematy, których ciągle tak wiele. Cóż. Postęp. Super technologie. Coś za coś. Ważne, by człowiek nie dał się zdominować maszynie, która pulsującego przeżywaniem serca, nigdy mieć nie będzie.

Dzisiaj – DZIEŃ PRZYTULENIA.

Tulę swoje dzieci – komputerowo, telefonicznie, czekając niecierpliwie na dotyk, uścisk, o całusach nie będę wspominał, gdyż są one eksponowane zupełnie innym DNIEM.

Dobrodziejstwo jakie płynie z tych „DNI”, to – przypominanie o kimś, o czymś, „nakręcanie”  określonych zachowań, które wywołane do tablicy, mają szansę zagościć w naszym życiu, mimo ciągłej gonitwy , pośpiechu, zatracenia.

W okienku – WIERSZE, AFORYZMY, FRASZKI – zamieszczę wiersz, traktujący o pamiętaniu. Pamięć jest najważniejsza. To ONA – uruchamia mechanizmy postępowania, płynące  z tamtego, zapamiętanego wczoraj dobra, w dobro jutrzejszego dnia.

Serdecznie, komputerowo PRZYTULAM !!

 

 

 

 
komentarze 3

Kategoria: OGÓLNA

 

Zostaw odpowiedź

 

 
 1. Barbara

  czerwiec 24, 2013 o godz. 6:39 pm

  Witam. Co Ty żeś Panie POETO wymyślił za dzień…
  DZIEŃ PRZYTULENIA? Przytulać się można zawsze i wszędzie. Najlepiej w ukryciu, aby inni nie zazdrościli. Bo zazrdość jest dzisiaj jak WAMPIR. Potrafi wyssać z człowieka całą dobrą energię.
  Pozdrawiam, podając ciepły uścisk dłoni.

   
  • zygmunt

   czerwiec 25, 2013 o godz. 9:37 am

   Serdecznie dziękuję za ciekawy komentarz. To nie ja DZIEŃ PRZYTULENIA wymyśliłem. Usłyszałem o nim w komunikacie radiowym. Stąd stosowna refleksja.

    
   • Barbara

    czerwiec 25, 2013 o godz. 4:09 pm

    Ja, na przykład mogę się DZISIAJ przytulać bez tłumaczenia i ograniczeń – obchodzę właśnie 47 rocznicę kiedy powiedziałam TAK.