RSS
 

15 LAT OD URODZIN WIERSZA – ZYGMUNT ZAPRASZA NA JEGO DOJRZEWANIE

17 sierpień

 

Dojrzały wiekiem – młody twórczością.

Tak wyraził się o mnie i moich, skromnych literackich dokonaniach – krytyk. Zderzenie dwóch światów. Świata dojrzałości metrykalnej i tej zupełnie zielonej, dojrzewającej doświadczeniem wczorajszego, dzisiejszego dnia, przez skromność – nie wspomnę o kreowaniu zdarzeń, misji poetom przypisanej.

Szczęśliwie się składa, iż mogę ogłosić wiadomość, następującej treści:

W dniu 04-09-2013, o godzinie 17 – tej, w Sali Złotej Pałacu Działyńskich w Poznaniu, Stary Rynek 78,

Związek Literatów Polskich Oddział Poznań, pod przewodnictwem –  Pawła Kuszczyńskiego i Danuty Bartosz – zastępcy, organizuje /ku mojej bałwochwalczej dumie/ – jubileuszowe spotkanie z moją  twórczością, pod wezwaniem : CZAS WIERSZEM ZYGMUNTA ZATRZYMANY.

Swoimi literackimi uczynkami – zachęcam do licznego stawienia się w określonym miejscu i czasie, gdyż po raz drugi,  15 – lecia porodu wiersza przeżywać nie będę.

Dzisiaj odcinam pępowinę wiersza, który dojrzewa schyłkiem lata, zapatrzony w jesień, o zimowej porze – nie wspomnę. Błądzę w CZASIE.  Poszukuję SŁOWA. Po piętnastu latach mojego wiersza wiem, że ON ciągle na mnie czeka….

 

SAMOBICZOWANIE

 

Pociąg lipca

bałamucony poranną łzą niezapominajki

odjechał nieznajomością przystanków lata

Na stacji – ZAPOMINANIE

szum rajskiej jabłoni

kusi dojrzałą czerwienią zakazanego owocu

Tak łatwo uciec w pustynny pejzaż

dogorywania kolorów tęczy

Tak trudno przetrwać

– tamtym pocałunkiem

 

 

Pozdrawiam serdecznie i zachęcam  do uczestnictwa w bezpośrednim zderzeniu z moim wierszem i przepiękną piosenką przy gitarze klasycznej Państwa: Aliny i Krzysztofa /poeta/- Galasów. Kto  piękniej wiersz wyśpiewa, od jego twórcy?  Łza w oku się kręci – na wspomnienie Wysockiego i Okudżawy. Dobrze, że mamy Galasów i Nohavicę.    HEJ!  HEJ !

 

 

 

 

 

 
 

Zostaw odpowiedź