RSS
 

IV POZNAŃSKI DZIEŃ ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

19 wrz.

 

Sobota – 14 – tego września, obfitowała w wiele zdarzeń, za sprawą GENEROWANIA DOBREJ ENERGII DLA POZNANIA.

W tym dniu, od rana do późnego popołudnia, na Placu Wolności, w rozstawionych domkach, prezentowały swój dorobek, przedstawiały możliwości działań, sposoby nawiązywania kontaktu, itd.  – Stowarzyszenia, organizacje o profilach: kultury, ekologii, zdrowia, wolontariatu, sztuki, edukacji, niepełnosprawności, aktywności obywatelskiej, wsparcia społecznego.

W jednym z boksów, ZWIĄZEK LITERATÓW POLSKICH ODDZIAŁ – POZNAŃ, prezentował swój dorobek literacki. Prezentowano wiele tomików, książek poetyckich wydanych przez literatów – członków Związku. Osobom zainteresowanym działalnością ZLP, udzielano stosownych informacji, głównie w zakresie możliwości nawiązania kontaktu, w celu dyskusji, oceny tekstów przechowywanych najczęściej w szufladach. Rozmawiano również o dorobku Związku, planach na najbliższą przyszłość. Cieszy fakt, iż wielu młodych ludzi, wyrażało chęć współpracy z naszym Oddziałem.

Prezentacje Poznańskich Organizacji Pozarządowych, nasza aktywność na tej imprezie, została okraszona bogatym programem dostosowanym do różnych grup wiekowych. W programie zalazły się: pokazy walk wojów średniowiecznych, wystawa zabytkowych pojazdów, warsztaty salsy, pokazy i nauka ratownictwa medycznego, pokazy strojów fantasy, występy chórów i orkiestr, aktywnie działała strefa dziecka.

Mimo pogody  kratkę, dopisała frekwencja i generalnie bogaty program tej imprezy, został zrealizowany.

Wiele, bardzo wiele dobrej energii dla Poznania, zostało wygenerowanej. 

 
komentarzy 6

Kategoria: OGÓLNA

 

Zostaw odpowiedź

 

 
 1. Barbara

  wrzesień 20, 2013 o godz. 9:24 am

  Ładnie to opisałeś.Bo było OK. Ale dlaczego do pioruna, ani w prasie, ani w telewizji nie bylo nic na ten tamat? Łudziłam się, że w TELESKOPIE który prowadziła Pani Ewa Siwicka(żona naszego Prezydenta Grobelnego), będzie chociaż wzmianka. WIDAĆ, ŻE MAJĄ TO W NOSIE.
  I KULTURĘ i LUDZI. Może nie mam racji? Pozdrawiam.

   
  • zygmunt

   wrzesień 21, 2013 o godz. 7:03 am

   Basiu! Zgadzam się z Tobą. To się nadaje do prasy, jednak sprawę z kilku ważnych względów, należy przedyskutować z Pawłem. Pozdrawiam.

    
   • Barbara

    wrzesień 21, 2013 o godz. 3:05 pm

    Ja ,ze swej strony, do prasy nic na ten temat nie wyślę. Do Głosu, piszę o tym, co interesuje wszystkich mieszkańców, poetyckie sprawy zostawiam prezesom. A piątkowe spotkanie ” trójki” było bardzo fajne. Sama też chciałabym takie mieć. AŻ MNIE DO TEGO ZAPALIŁO!!!

     
    • zygmunt

     wrzesień 22, 2013 o godz. 12:29 pm

     Jestem przekonany, że w niedługim czasie dojdzie do spotkania z Twoją twórczością. Zdanie na temat prasowego wytyku b. słuszne. Właściwie to sprawa Prezesa. Pozdrawiam – Z.

      
     • Barbara

      wrzesień 23, 2013 o godz. 10:19 am

      Do spotkania z moją twórczością dojdzie z pewnością… ale w 2014 roku…jak dożyję. Mam nadzieję, że NA DOLE jeszcze mnie nie chcą…

       
     • zygmunt

      wrzesień 24, 2013 o godz. 11:07 am

      Rok 2014-ty, tuż, tuż. Więcej optymizmu Basiu. Twoje wiersze bronią się same i to jest najważniejsze. Pozdrawiam – Z.