RSS
 

WYRZUCIĆ ZEGARY ?

30 grudzień

 

ZAGUBIONY CZAS

 

Oddaleni

spojrzeniem

dotykiem

gestem

uśmiechy zamiatamy pod dywan

Plotkują

zazdrosne o szepty

na huśtawce lampy

Żarówka

w drgawkach błysków

Spacery w szarość

wiosny

jesieni

zimy

Szukam lata

przegadanego zegarami

…. Za dużo ich

w naszym domu

 

 

Cieszy nadejście Nowego Roku. Może będzie lepszy?  To takie piękne – mieć  nadzieję.

Fakt – faktem, CZAS ucieka  zbyt szybko. Prawdopodobnie to wina zegarów.  Z każdego kąta postrzegania ŻYCIA czyhają, by wciągnąć nas w swoje bezlitosne wiry wskazówek, które tylko pozornie poruszają się w żółwim tempie.

Gdy nadejdzie lato – na pewno nie spojrzę na żaden czasomierz. Ot – takie noworoczne postanowienie, przy bąbelkowym toaście –  za zdrowie i szczęście piszących i czytających wiersze.

 

 

 

 

 

 

 

Zostaw odpowiedź

 

 
 1. Agnieszka

  grudzień 30, 2013 o godz. 9:02 pm

  Wznosząc toast za piszących i czytających wiersze życzmy sobie powiększenia szacownego grona jednych i drugich. Pierwsi niech piszą teksty na najwyższą miarę, a drudzy niech znajdują przyjemność i istotne wartości czytając je.

   
  • zygmunt

   grudzień 31, 2013 o godz. 12:24 pm

   Jak wiesz – Agnieszko, piszących więcej niż czytających. Pozostaje wiara, że zmieni się ta niesympatyczna proporcja i przyjdzie czas na triumf wartościowych wierszy, z pominięciem tej całej promocyjnej machiny, która dobrze oliwiona, nie zgrzyta nawet zwyczajną chałą.
   Pozdrawiam. Nie szalej dopingiem goniąc Pana – Sylwestra.

    
   • Agnieszka

    styczeń 2, 2014 o godz. 9:34 pm

    Dzięki za ostrzeżenie. Wiedz wszakże, że ja od lat gonię kogoś zupełnie innego. Ostatnio już nie tylko po Internecie, ale po Poznaniu też. Pomyślności w Nowym Roku!!!

     
    • zygmunt

     styczeń 4, 2014 o godz. 9:29 am

     Wierzę, że w tym roku, pogoń zakończy się sukcesem. Pomyślności! Zygmunt.

      
 2. Barbara

  styczeń 1, 2014 o godz. 3:40 pm

  Nie wyrzucaj zegarów, Zygmuncie. Są one miarą naszego trwania, naszych dokonań. A czy w głębokiej ciszy wsłuchałeś się w ich magiczny szept? Uczyń to, a z pewnością żal będzie ich się pozbyć. Z Nowym 2014 Rokiem – wszystkiego co może być najbardziej przydatne, życzy Tobie optymistyczna poetka Basia, której w tym roku przypadnie dziesiąta rocznica od wydania pierwszego tomiku poezji.No i narodziła się już kolejna, siódma książeczka(!). ( 5 + 1 + 1 ).Pozdrawiam.

   
  • zygmunt

   styczeń 4, 2014 o godz. 9:36 am

   Gratuluję osiągnięć literackich. Obiecuję, iż postaram się podzielać Twój optymizm i zegary pozostaną na swoich zasłużonych miejscach. Serdecznie pozdrawiam.