RSS
 

I JAK TU WYBRĄNĄĆ Z SYTUACJI…/?/

19 lt.

 

 

Nie ukrywa, że byłem cholernie zadowolony i dumny, gdy na łamach miesięcznika – PROTOKÓŁ KULTURALNY – pomieszczono mój wiersz – ” MECHANIZM OBRONNY”.

Prawdę mówiąc, zapomniałem, – /jestem twórczym bałaganiarzem/ – że takowy utwór wyszedł spod mojego pióra i kiedyś przesłałem go do oceny – Jolancie Szwarc.

Dlatego dumny z siebie -/ duma może stać się zatraceniem  wyczuwalności pulsu, serca kołatania/ – przywołuję ten wiersz, zdając sobie sprawę , że nie wszyscy łaknący Słowa, kolejny egzemplarz PROTOKÓŁU KULTURALNEGO wezmą  w swoje  dłonie, w poszukiwaniu  nie tylko moich utworów, lecz wpisów, które swą codziennością odkrywania świata – ten świat odkryją zadziwieniem poetyckiego piękna.   Generalnie – zadziwianie  jest możliwe dzięki Słowu!  To SŁOWO –  czytelnik -/głęboko w to wierzę / – znajdzie w PROTOKÓLE LITERACKIM.

Oto mój wiersz, ze wspomnianego periodyku literackiego wyjęty:

 

MECHANIZM OBRONNY

 

Kiedyś

dopadną cię słowa

niewypowiedziane

białe karty

niezapisanych ksiąg

dalekie podróże

szeleszczące mapami atlasów

bursztyny jesiennych liści

pogubione w pośpiechu

Spocony rachunkiem wspomnienia

w mysiej dziurze uwięziony

powołasz się na niepoczytalność

– Kota

 

 

 

 

 

 

 

Zostaw odpowiedź

 

 
  1. Agnieszka

    luty 19, 2014 o godz. 6:05 pm

    Mechanizm obronny potrzebny natychmiast, na koty mam alergię, a jak już mam kota na punkcie rzeczy różnistych, to zwykle kończy się kocią muzyką i chciałoby się schować… w mysiej dziurze. Wiersz super na te czasy.