RSS
 

WRACAJĄC DO KONKURSU – MŁODE PIÓRA-

17 kwiecień

 

Pierwsze co uderzyło mnie po oczach, to fakt, iż do konkursu nie zgłosił się żaden przedstawiciel płci męskiej. Powyższe „zjawisko”, zostało odnotowane po raz pierwszy i zaistniało właśnie teraz, podczas  VIII edycji Konkursu – MŁODE PIÓRA.

Poziom utworów prezentowanych przez uczestniczki, zarówno w kategorii prozy jak również poezji, został /zupełnie słusznie/- wysoko oceniony.

W kategorii  – proza, zwyciężyło opowiadanie – „Nocny spacer po Poznaniu” – autorstwa Barbary Sowińskiej.

Wyróżnienia: Agnieszka Bucher, Julia Hajncz i Michalina Pohl.

Za piękne wiersze, laur przypadł Kindze Kasprzyk, natomiast wyróżnienia przyznano: Paulinie Kwiecińskiej i Oliwi Nowickiej.

Zdarzało się, iż niektóre uczestniczki Konkursu, prezentowały swoje utwory prozatorskie, jak również poezję. Tak było m.innymi z Agnieszką Buchert, którą po bardzo sympatycznej dyskusji w ramach mini – warsztatów literackich, nagrodziłem swoją książką poetycką pt. „77 MGNIEŃ SŁOWA” – za Jej wiersze dotykające przeżywania wzlotów i upadków, duchowych rozterek, szukające stabilnej płaszczyzny nadziei.

Zwycięzcom i wyróżnionym – serdecznie gratuluję, przyłączając się do gratulacji organizatora i prowadzącego Konkurs – Jerzego Grupińskiego, który z wielką satysfakcją wręczał nagrody.

Cóż?   Do zobaczenia za rok, na IX edycji – MŁODYCH PIÓR.

Może „dziewiątka” przywoła do Konkursu młodych literatów, gdyż nie wierzę, że młodzież męska porzuciła: pióra, długopisy, ołówki, kredki, o klawiaturze komputera – nie wspomnę.

 
komentarze 2

Kategoria: OGÓLNA

 

Zostaw odpowiedź

 

 
 1. Agnieszka Mąkinia

  kwiecień 18, 2014 o godz. 2:51 pm

  Żal, że męskie pióro nie dopisało, bo wielu twórców mężczyzn mogłoby zajść znacznie dalej w literaturze niż niewiasty, ale albobrak autodyscypliny słowa, albo nie traktują tej literatury poważnie, albo jak niektóre Błękitne Elfy – szybko tracą gwiezdny pył. Oby czas działał na ich korzyść.
  pozdrawiam

   
  • zygmunt

   kwiecień 18, 2014 o godz. 3:27 pm

   Z tym – „znacznie dalej niż niewiasty” – nie bardzo się zgadzam. Sądzę, iż nie nadszedł jeszcze ich czas. Może twórczo dojrzewają?
   Sprawdzimy w IX edycji Konkursu. To przecież już za rok.