RSS
 

XX LECIE DZIAŁALNOŚCI STOWARZYSZENIA EKOLOGICZNEGO W BARCINIE

25 Maj

 

W ubiegły czwartek, w towarzystwie  poznańskiej poetki – Barbary Tylman i mojej córki Dobrochny, dotarłem do Miejskiego Domu Kultury w Barcinie.

Zjawiliśmy się  na zaproszenie Burmistrza Barcina – Michała Pęziaka i Prezes Stowarzyszenia Ekologicznego w BarcinieJaniny Drążek, aby przeżyć podniosłą uroczystość związaną z XX – leciem działalności Stowarzyszenia Ekologicznego.

Kwiaty, dyplomy, podziękowania, wspomnienia znaczących dokonań organizacji,  jakże ważnych  dla lokalnego środowiska i  całego regionu, w aspekcie ochrony przyrody. Dokonań realizowanych w atmosferze ścisłej współpracy z władzami administracyjnymi, zakładami pracy, środowiskami naukowymi, itd, itd…  Działalność Stowarzyszenia, pod wspaniałym przewodnictwem Pani Prezes – Janiny Drążek, to również: edukacja ekologiczna dzieci, młodzieży, to 14 Ogólnopolskich Konkursów  Poezji Ekologicznej, szereg wydanych dzieł – publikacji naukowych o problematyce przyrodniczej, dokumentujących piękno regionu, niosących przesłanie – ratowania tego piękna dla przyszłych pokoleń.

Jubileusz uświetnił Koncert Galowy – „Serce dla przyrody” – w wykonaniu Zespołu Arte Con Brio.

Późnym wieczorem, właściwie  wczesną nocą dotarliśmy do domów, pełni wrażeń, które zapadły w nasze -/ tu cytuje Panią Prezes/ – zielone serca.

Stowarzyszeniu – życzę dalszych wspaniałych osiągnięć!

Pani Prezes:  zdrowia, wytrwania w pogodzie ducha, uśmiechu, fantastycznej jak zawsze życzliwości, siły, dalszej determinacji, a więc tego co zagwarantuje kolejne sukcesy, ku chwale piękna  świata przyrody.

 
komentarze 2

Kategoria: OGÓLNA

 

Zostaw odpowiedź

 

 
 1. barbara

  Maj 26, 2014 o godz. 9:25 pm

  Dziękuję, kolego i Twojej córce Dobrochnie za to, że odbyłam z Wami cudowna podróż do Barcina. Ładnie opisałeś imprezę na którą zostaliśmy zaproszeni, jednak…zapomniałeś o tym, że Pani Prezes Stowarzyszenia , wśród powitań wymieniła także poetów z Poznania. I to było bardzo miłe z Jej strony, prawda?

   
  • zygmunt

   Maj 27, 2014 o godz. 10:38 am

   Zważ Basieńko, że nad sprawą powitań, przeszedłem do porządku dziennego. Akcentowałem współpracę i inicjatywy.