RSS
 

GODSKICHEN – 2012 – WROCŁAW, HALA 100-LECIA.

20 wrz

 

Z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, iż tegoroczna edycja KUCHNI BOGA w Polsce odbędzie się we Wrocławiu.    Temat przewodni  spektaklu -” MUZYKA ŻYWIOŁÓW”.

Pisząc intra na ten właśnie temat, rozważam wieloaspektowość zagadnienia. To bardzo wdzięczny, poetycki obszar,  jednak kierując się zwięzłym, syntetycznym wręcz obrazem słowa w tym widowisku, muszę zachować ściśle określone reguły gry. To przede wszystkim totalna synteza myśli, rozłożona na płaszczyźnie muzyki. To ona – Muzyka – dominuje i dominować powinna! Żywioły – to  przeżywanie dramatu porażki i chwały zwycięstwa. Utwory na ten temat, pisane pod kątem spektaklu muzycznego, muszą konweniować z reżimem narzuconym przez reżysera spektaklu,  reżyserem dźwięku, choreografem  i innymi znaczącymi” ojczulkami” – / o matkach nie wspomnę/ – współtwórcami bądź co bądź,  gigantycznego spektaklu.

Jestem na etapie twórczego rozliczenia się z WODĄ i POWIETRZEM.

Pozostają żywioły : OGIEŃ i ZIEMIA.   Jak owe zjawiska mają się do przeżyć młodego człowieka ? Czekam na propozycje interpretacyjne zjawisk tych postrzegania.  Czasu bardzo mało.

Zostań współtwórcą tekstu  intr – „MUZYKA ŻYWIOŁÓW” – GODSKICHEN – 2012

 

Pozdrawiam – Zygmunt.

 
 

Zostaw odpowiedź