RSS
 

MAREK SŁOMIAK W POEMA CAFE – JA NA SPOTKANIU Z MŁODZIEŻĄ

24 listopad

 

Poezja poznańskiego poety – Marka Słomiaka, budzi ze snu PRAWDĘ.  Logos poety – Słowo wierszem uszanowane wielce, przemierza proste drogi zasnute misternie tkaną pajęczyną mgły przeżywania piękna, miłości i przede wszystkim – mądrości.

Wydana przez autora książka pt. „Psalmy światłości strzegące” –  zawarte w niej utwory, jednoznacznie postawioną wyżej tezę – potwierdzają.

Zapisane na pięciolinii sacrum nuty wierszy, wybrzmiewają harmonią doznań, niosą w świat przeżywania własnego wnętrza, odkrywają wrażliwości na ten czas drzemiące pod kołdrą zobojętnienia, często ignorancji prawd wszelakich.

Poeta w jednym z wierszy -/bez tytułu, str. 33/ – głosi :

…….

w przedziwnym krajobrazie tkwisz

sumieniem niczym kołek wbity

na amen pacierzem przymierza

codziennych tęsknot z prawdomównością

zadaną od urodzenia

…….

Przytoczony fragment utworu, uzmysławia potrzebę dążenia do PRAWDY /- zadanej od urodzenia-/, która być może stanie się początkiem tak bardzo potrzebnej, PRAWDZIWEJ NORMALNOŚCI.

Wielka szkoda, że z przyczyn obiektywnych, nie będę mógł uczestniczyć  27 bm. – wieczorową porą w spotkaniu z Markiem Słomiakiem, którego Słowo wypełni piękne wnętrza Poema Cafe.   W tym właśnie czasie  wystąpię z własną poezją, która adresowana będzie do młodzieży – mieszkańców Bursy Nr 1 w Poznaniu, przy ulicy Krakowskiej.   Sprawę – na pewno zrekompensuje fakt, jeżeli będzie to dla mnie i co najważniejsze – moich słuchaczy, PRAWDZIWE PRZEŻYWANIE SŁOWA.

Dla poety – Marka Słomiaka – mój wiersz jak usprawiedliwienie:

 

INTERPUNKCJA

           PRZEŻYWANIA

/Markowi Słomiakowi/

 

Trwasz kropką powagi

w naiwności obietnic

Bałamutnym przecinkiem

w rozwiniętym zdaniu pragnień

Gardzisz wykrzyknikiem przemijania

Uciekasz

w cichą prawdę wiersza

wielokropkiem marzenia

– wyśpiewaną

 

 
 

Zostaw odpowiedź