RSS
 

OKOLICE PISANIA WIERSZA

21 lipiec

 

Pisać wiersz – laurkę dla ukochanej osoby, to łatwe i trudne.

Łatwe – gdyż istnieje wiele wspólnych płaszczyzn przeżywania piękna, płynącego z bezpośrednich kontaktów, oscylujących wokół wspomnień, wspólnych zamierzeń, wpisujących się w pejzaż mistycyzmu uczuć.

Trudne – bo zbyt wiele autentycznych emocji chciałoby się zamknąć w wierszu, który dyktowany szczególną okolicznością -/w tym przypadku rocznicą urodzin córki/- jako laurka, nie może osiągać gabarytów oceanu Słowa. Utwór, winien mieścić się w syntetycznych kryteriach szczerej, poetyckiej prostoty, która bez zbędnych ceregieli, pozwoli na jego przytulenie i przeżywanie.

Sądzę, że mój wiersz – laurka, pisany na jutrzejsze urodziny córki, spełni sygnalizowane kryteria i dotrze prosto z serca autora, do serca mojej kochanej jubilatki. Jej święto, przeżywam „twórczo” od kilku dni. Jawi się więc stosowna koncepcja utworu, w którym dominantą będzie CZAS, płynący szczęściem, wolno, bardzo wolno… Czas, który zawiśnie beztroskim uśmiechem nad naszymi głowami.

Jestem przekonany, że nocną ciszą, wiersz dojrzeje i środowym – urodzinowym porankiem, zagości na mojej stronie, którą Dobrochna na pewno odwiedzi.

Już teraz, awansem, tak dobitnie prozatorsko, córce – STO LAT!

 
komentarze 2

Kategoria: OGÓLNA

 

Zostaw odpowiedź

 

 
 1. Josephpt

  październik 4, 2015 o godz. 6:40 pm

  Siemka
  Zobaczył ktoś tą stronkę i napisał coś o jej wyglądzie? https://Awokado.co.pl/ – ta strona

  Wszedzie dobrze ale w domu najlepiej.

   
  • zygmunt

   październik 6, 2015 o godz. 9:05 am

   Stronę „odwiedziło” prawie 17 tysięcy zainteresowanych. Dla mnie ważne jest utrzymanie odpowiedniego poziomu publikowanych na stronie materiałów. Na podstawie komentarzy, prowadzonych rozmów, mam prawo twierdzić, iż moje teksty / wiersze, recenzje, komentarze…/, są bardzo sympatycznie przyjmowane przez czytelników.
   Skąd to /do czego przylepić?/ – „Wszędzie dobrze ale w domu najlepiej”
   Pozdrawiam