RSS
 

PIEŚŃ, POEZJA, WŚRÓD LIŚCI SZELESTU

15 sie

 

 

Jutrzejsze niedzielne popołudnie, niesie z sobą wspaniałą pożywkę duchową dla melomanów i sympatyków poezji. Wszystko za sprawą KONCERTU POD KASZTANOWCAMI, który zabrzmi w Pawilonie Letnim, Ogrodu Botanicznego w Poznaniu.

Piosenki Edith Piaf i Anny German, zaśpiewa Marta Grabowska, natomiast swoimi wierszami, podzielą się: Paweł Kuszczyński i Zygmunt Dekiert. Jutrzejszy koncert opatrzono tytułem – WSPOMNIEŃ CZAR. To już czwarta edycja tego przedsięwzięcia. Podejrzewam, iż ta, podobnie jak poprzednie, zaczaruje słuchaczy na amen. Podjęta przez Zbigniewa Skibniewskiego inicjatywa, doskonale wypełnia lukę w sferach ducha mieszkańców, jaką co roku przynosi nam letni „sezon ogórkowy”  w instytucjach związanych z kulturą, działających na terenie miasta Poznania. Zbigniewowi Skibniewskiem należy pogratulować projektu, niosącego odbiorcom różnorakie, ciekawe tematycznie, godne uwagi i autentycznego przeżywania chwile, na łonie przepięknej przyrody Botanika.

Nie bacząc na trudności komunikacyjne, należy  pojawić się na koncercie, by wypełnić jedenaste przykazanie, płynące z mojego wiersza:

 

BOTANIK

JAK SIĘGANIE NIEBA

 

Rajski ogród…

Jest takie miejsce w Poznaniu.

Wśród drzew, krzewów i kwiatów,

aromatem kolorów,

na ławeczce przysiada szczęście.

Głoszę dobrą nowinę,

zapisaną w jedenastym przykazaniu:

– Pamiętaj abyś Ogród Botaniczny,

odwiedzał jak najczęściej ! 

 

 – WSPOMNIEŃ CZAR – godz. 16 – ta, wstęp do Botanika i na koncert  – WOLNY.

Zapraszam.

 

 

 
komentarze 3

Kategoria: OGÓLNA

 

Zostaw odpowiedź

 

 
 1. barbara

  sierpień 16, 2015 o godz. 9:44 am

  Nie wiem, czy o spotkaniu ktoś wiedział.
  Ja dowiedziałam się z Twojego wpisu dzisiaj. Gdyby nie Twój wpis, byłaby cisza jak makiem zasiał…I jak widzę, jest to dzień wyjątkowy, bo z wierszami Kuszczyńskiego i Dekierta. Niech żyją faceci!!! Powodzenia i oby Wam nie lało…

   
  • zygmunt

   sierpień 17, 2015 o godz. 11:11 am

   Droga Basiu! Impreza – super. Piękny powrót do piosenek, których nie zniszczył upływ czasu i poezji, która jak wiesz – także wieczną pozostanie.
   Fakt, że piosenki i wiersze przypadły do gustu licznie zgromadzonej publiczności -/pogoda dopisała!/- to tylko cieszy i przynosi satysfakcję. Pozdrowienia.

    
 2. barbara

  sierpień 17, 2015 o godz. 3:39 pm

  No, i nie lalo i wszystko się udało…Bardzo dobrze. A że nikt o tym nie wiedział, to inna rzecz. Piosenki w wykonaniu Marty Grabowskiej słyszałam na finale ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY w styczniu, na Ratajach (brałam udział w aukcji). Fajnie śpiewa i z każdym występem się udoskonala. Jest OK. Tak samo jak z poetami.