RSS
 

KONKURS POETYCKI IM. ŁUCJI DANIELEWSKIEJ W POZNANIU.

23 październik

 

Łucja Danielewska urodziła się 6 listopada 1932 roku w Poznaniu. Zmarła 23 sierpnia 2004 i spoczywa na górczyńskim cmentarzu.

Jak co roku, od lat ośmiu, jesienną porą, poeci mają możliwość stanąć w szranki Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Łucji Danielewskiej – „Słowo jak chleb”. Tegoroczna VIII edycja Konkursu, daje twórcom poetyckie szanse wypowiedzenia się na temat – OBIETNICA.

Termin nadsyłania wierszy upływa z dniem 20.11.2015.  Ogłoszenie wyników nastąpi w dniu imienin poetki –  13.12.2015r. w lokalu NASZ KLUB, Poznań ul. Woźna 10. Regulamin Konkursu łatwo znaleźć na stronie organizatora – Fundacji Wspierania Kultury im. Łucji Danielewskiej.  Nie podlega dyskusji fakt, iż ta wspaniała inicjatywa w znacznej mierze pozwala wracać do przebogatej i wartościowej twórczości damy poezji Poznania, chylić czoła przed Jej wierszem.

Mój wiersz „dotykający ” obietnicy, napisany w przeszłości – brzmiał:

PAROL

ZAGIĘTY NADZIEJĄ

Powiedziała że kocha

Miłować będzie

do grobowej deski

– Obiecała że wróci

jak wiosna po zimie

Świat różowo – niebieski

kołysany na pragnień linie

prysnął jak mydlana bańka

Obiecanki – cacanki

kochana

Zima – wiosna

Wiosna – zima

Wańka – wstańka

Tak więc OBIETNICE – to temat rzeka. Można je poetycko interpretować na nieskończenie wiele sposobów. Sądzę, iż sprostam konkursowemu zadaniu i zaistnieję w nim ciekawym, oby pięknym wierszem. Reszta w „rękach” jurorów.

Naturalnie pokonkursową refleksją, nie omieszkam się podzielić, publikując swój utwór bez względu na to, czy został zauważony, czy też nie.

Ot – taka sobie fanaberia.

 

 

 
 

Zostaw odpowiedź