RSS
 

X – JUBILEUSZOWY TURNIEJ WIERSZY O PIERŚCIEŃ DĄBRÓWKI

16 listopad

To już jutro, o godzinie 18-tej, w Domu Kultury  DĄBRÓWKA, w bistro CEZAR, poeci staną w szranki  X – go, jubileuszowego Turnieju Wierszy o Pierścień DĄBRÓWKI. Formuła turniejowych zmagań jest bardzo prosta. Poeta jest obowiązany osobiście zaprezentować swój wiersz. Oceny wierszy dokona Stefan Pastuszewski, ceniony literat, krytyk, animator kultury, sekretarz generalny miesięcznika literackiego Akant. Nagrodą główną jest rzeźba w brązie – pierścień Dąbrówki, dzieło poznańskiego rzeźbiarza – Kazimierza Rafalika.   Tradycyjnie, przewidziano również szereg wyróżnień.

Nie ukrywam, iż zamierzam przystąpić do Turnieju. Wiersz w pięciu egzemplarzach format A 4, złożę /zgodnie z regulaminem/- w godzinach od 16 30 do 17 30 w bistro Cezar. Tematyka utworów – dowolna.

Jak zawsze mile widziani słuchacze, gdyż zgodnie z moją sentencją: Wiersz bez czytelnika –/tutaj słuchacza/- to poeta bez wiersza.

Prowadzenie – Jerzy Grupiński.

Wstęp wolny.

Starym, dobrym obyczajem, po Turnieju, swój wiersz udostępnię na stronie, naturalnie z komentarzem dotyczącym przebiegu turniejowych zmagań.

 
 

Zostaw odpowiedź