RSS
 

BLUE NOTE JAZZ CLUB – CZESŁAWOWI NIEMENOWI NA URODZINY

17 lt.

 

Wczorajszy koncert w Blue Note, poświęcony 77 rocznicy urodzin – CZESŁAWA NIEMENA, wielkiego artysty, który rozstał się z ziemskim padołem pozostawiając nam pieśni, piosenki wyśpiewane sercem, często tonące w miłości do ludzi, prawdy,  wpisane w annały lirycznego romantyzmu.

Występ PIOTRA KUŹNIAKA z zespołu Trubadurzy, niezastąpionego mistrza interpretacji utworów zmarłego wielkiego artysty, wprawił licznie przybyłych słuchaczy w prawdziwy zachwyt. Wspaniały wokal, aranżacje, wirtuozeria gry na gitarze / i nie tylko/ –  w parze z doskonałym występem wielkich asów muzyki – Jerzego Karwowskiego – saksofon i Przemysława Lisieckiego – perkusja, złożyły się na niepowtarzalną atmosferę urodzinowego koncertu, który na długo pozostanie w pamięci. Piszę te słowa wielce usatysfakcjonowany, gdyż dane mi było wprowadzenie przybyłych na koncert słuchaczy w nastrój poetyckiej refleksji, zadumy, wierszem  pt . „Prośba Czesławem pisana”.  Utwór ten poświęciłem Czesławowi Niemenowi i „zamknąłem” w wydanej w 2008 roku książce poetyckiej –  DYWAGACJE OKAZJONALNE.

Należy żywić nadzieję, iż wielkie grono fanów Czesława Niemena, które w miarę upływu lat nie topnieje /!/- będzie miało w przyszłości okazję do kolejnych koncertów pełnych wspominania tego, co nigdy nie przeminie.

Dziękujemy – Czesławie!

Dziękujemy – Piotrze!

 
komentarzy 6

Kategoria: OGÓLNA

 

Zostaw odpowiedź

 

 
 1. barbara

  luty 18, 2016 o godz. 11:09 am

  Gratuluję występu! Ot, co znaczą znajomości, wszak z Kuźniakiem się znasz nie od dziś, a Niemena czcisz od dawna. I tak trzymać.

  Aby nie być za skromną, proponuję internetowy miesięcznik społeczno-kulturalny WOBEC. A w nim mój biogram, oraz nowe wiersze.
  Pozdrawiam – Basia

   
  • zygmunt

   luty 18, 2016 o godz. 6:15 pm

   Byłem na „WOBEC”. Fajna sprawa. Czy w tym przypadku nie pomogła Nagórska?
   Pozdrawiam Cię pięknie gratulując fajnego wpisu.

    
   • barbara

    luty 19, 2016 o godz. 5:39 pm

    Oczywiście, Ariana redaguje POEZJĘ. W grudniowym numerze są pokazane wiersze Porzyckiego. Co do moich wierszy, są autentycznie MOJE. Zmieniłam sposób pisania, co zauważył zarówno Zimny, jak i Grupiński. Być może dojrzałam( pojęłam, zrozumiałam) do innego spojrzenia. Ale, lepiej późno niż wcale. Bardzo jasno wyraziła się na temat moich wierszy w WOBEC, Nagórska. Bardzo zaskoczyła ją odmiana w tematyce moich tekstów.
    Pisane nowym stylem, przedstawię w niedzielę w Botaniku. Pozdrawiam.

     
    • zygmunt

     luty 20, 2016 o godz. 1:56 pm

     Barbaro! Zmiany o których wspominasz, dostrzegłem już dawno temu. Pamiętam, że powyższy fakt sygnalizowałem w rozmowie z Tobą.
     Teraz pozostaje oczekiwanie na Botanik. Pozdrawiam.

      
     • barbara

      luty 20, 2016 o godz. 10:31 pm

      Tak, tak- Botanik… Chociaż pogodę zapowiadają barową. Dalsze spotkania, to: 23-go (wtorek) w Klubie Nauczycieli o 17-tej,oraz 24 -go (środa) o 18-tej, spotkanie na Węgorka – prowadzi K. Galas (przygotować dwa wiersze Szymborskiej). Do zobaczyska.

       
     • zygmunt

      luty 21, 2016 o godz. 10:46 am

      Z Botanika jestem zmuszony zrezygnować – katar, ból gardła, łamanie w kościach. Mam nadzieję, że do wtorku będę w lepszej kondycji.
      Dziękuję za „rozpiskę”. Pozdrawiam