RSS
 

KWIECIEŃ W UŚCISKU POEZJI

31 mar

Miesiąc kwiecień w tym roku, jawi się wieloma ciekawymi wydarzeniami kulturalnymi, z absolutną dominacją poezji.

Już jutro, o godzinie 18 – tej, w KLUBIE OSIEDLOWYM KRĄG – benefis LECHA KONOPIŃSKIEGO, połączony z promocją książki – „Tak się kręci świat zwierzęcy”. Wystąpi: ELENI, MICHAŁ GRUDZIŃSKI, KAPELE:  ZZA WINKLA, JUNKI Z BUKU I PLEWISZCZOKI.

Wstęp na podstawie zaproszeń.

 

W dniu 3 bm. w SALONIE SZTUKI – „KREATURA”, ul. Chwiałkowskiego 14/5, na godzinę poetycką zapraszają: EWA MOSKALIK i KATARZYNA MROZIK-STEFAŃSKA. Poetki wygłaszać będą swoje wiersze przy wtórze gitary klasycznej.

Początek spotkania – godzina 18-ta.  Wstęp wolny.

 

Młodzież szkół ponadpodstawowych, w dniu 5 – go kwietnia, w KLUBIE LITERACKIM DĄBRÓWKA, o godzinie 18-tej, stanie w szranki KONKURSU POETYCKIEGO – MŁODE PIÓRA. To jubileuszowa, X – ta edycja tego Konkursu. Przewidziano szereg nagród, istnieje również możliwość wyróżnienia młodego twórcy własną, indywidualną nagrodą.

Organizacja i prowadzenie – JERZY GRUPIŃSKI.

 

Szalenie interesująco zapowiada się spotkanie z poezją MARKA SŁOMIAKA, w  POEMA CAFE.  Poeta będzie promował swoją najnowszą książkę –„LISTY CZASU, JAK SŁOWA DRŻENIE„.  Refleksjami na temat książki, podzieli się  TADEUSZ ŻUKOWSKI. Wystąpią również: AGATA AMELIA WAWRZYNIAK- recytacja i MICHALINA HORBATOWSKA – vocal.

Impreza zaplanowana na dzień 14 – go kwietnia, /czwartek/- początek godzina 18. 30. Wstęp wolny.

 

Dzień 19-go bm. / wtorek – godzina 18 – ta/, będzie dniem mojej poezji, głoszonej w KLUBIE LITERACKIM – DĄBRÓWKA, Os. Bolesława Chrobrego 117.

Spotkanie przebiegać będzie pod hasłem: „POGODNA MUZA ZYGMUNTA DEKIERTA„. Przybyli na spotkanie z moim Słowem, będą mieli okazję wysłuchać kilku wierszy „starej daty” oraz zapoznać się z propozycjami wierszy typowanymi do mojej nowej książki poetyckiej – TAK DALEKO ZA KRÓTKO, która aktualnie w przygotowaniu.

Spotkanie poprowadzi JERZY GRUPIŃSKI.   Wstęp wolny.   Serdecznie zapraszam do DĄBRÓWKI.

 

Tak się sympatycznie składa, że w dniu 26 bm./wtorek/ – w  KLUBIE LITERACKIM NAUCZYCIELI MIASTA POZNANIA, przy ul. Słowackiego 58/60 – /wejście przez podwórze/, odbędzie się mój wieczór autorski – „WIOSENNE POWIEWY MIŁOŚCI”. Zapraszam wszystkich miłośników poezji lirycznej, która jak wiemy w ostatnich czasach ginie w natłoku narracyjnych „dzieł”, które często zmuszają do zadania pytania – gdzie się podziała poezja, która jawiła się pięknem słowa, wysublimowaną, pełną przeżywania piękna – poetyką? Może chociaż w niewielkim stopniu zdołam przywołać tamte nastroje?

Słowo wstępne wygłosi poeta, krytyk literacki – PAWEŁ KUSZCZYŃSKI.   Prowadzenie – TERESA JANUCHTA.    Wstęp wolny.    ZAPRASZAM!

 

 

 

 

 

 

 
komentarze 3

Kategoria: OGÓLNA

 

Zostaw odpowiedź

 

 
 1. barbara

  kwiecień 1, 2016 o godz. 6:39 pm

  Witaj Zygmuncie. Bardzo pięknie rozpisałeś info na miesiąc kwiecień. Pominąłeś Walne Zebranie ZLP w Kręgu – 23-go o 12-tej. Niestety, z powodu poważnej choroby mojego małżonka, nie mogę uczestniczyć w żadnym ze spotkań. Z przykrością informuję, że na jakiś czas jestem całkowicie wyłączona z życia literackiego.
  Pozdrawiam serdecznie.

   
  • zygmunt

   kwiecień 2, 2016 o godz. 5:59 pm

   Dzień dobry – Basiu! Sprawę zebrania pominąłem z uwagi na fakt, iż informację otrzymałem po zamieszczeniu mojego tekstu. Zastanawiam się b.mocno, czy warto o tym bałaganie pisać? Życzę zdrowia i wytrwałości. Wiem, że masz ciężko. Serdecznie pozdrawiam Ciebie i małżonka! Oby wydobrzał jak najprędzej.
   Zygmunt.

    
   • barbara

    kwiecień 3, 2016 o godz. 6:52 pm

    Dzięki, Zygmuncie. Zawsze mnie wspierasz słowem…