RSS
 

WRAŻLIWOŚĆ CZYNI MISTRZA

24 paź

 

23 październik, godz. 17 – ta, Koło Literackie przy Klubie Nauczycieli Miasta Poznania.

Bohaterka wieczoru literackiego – BARBARA TYLMAN –  poetka, która w tym momencie i w tym miejscu – ogłasza swój debiut prozatorski.  Autorka promuje książkę – zbiór opowiadań – pt.  ” Na przekór…”.

Proza Barbary Tylman, to sprawa totalnej wrażliwości, doświadczeń z życia płynących, przeniesionych z realnego świata na karty książki. Autorka potrafi czytać w myślach ludzi, którzy faktycznie zaistnieli, lub zjawili się przywołani wyobraźnią.  „Na przekór…” – to zbiór opowiadań, w których dominuje kobieta szukająca życiowej stabilizacji. Poszukiwania wiodą krętymi drogami, błądzą w pajęczynie ścieżek, dotychczasowym życiem poplątanych.

Wysoko oceniam narrację. Wysoko oceniam opisy i dialogi. Proza pisana gładkością słowa, bez udziwnień, karkołomnych wtrętów.  Nie będę zdziwiony, gdy w najbliższej przyszłości Barbara Tylman zaskoczy nas dziełem prozatorskim większego formatu, pisanym klimatem kobiecego serca, które tak jak w przypadku opowiadań, wywoła refleksje, rezonans w sercach umiejscowionych również w męskich klatkach piersiowych.

Gratuluję nieśmiałą nadzieją, iż prozatorskie zdrowie – nie spowoduje choroby wiersza.

Tak napisał – Zygmunt

 

 
 

Zostaw odpowiedź