RSS
 

SZÓSTEGO WRZEŚNIA „DĄBRÓWKA” PO WAKACJACH

24 sierpień

 

PIERWSZE POWAKACYJNE SPOTKANIE

W KLUBIE LITERACKIM „DĄBRÓWKA”

 

Jak co roku, od wielu lat tak i teraz, w pierwszy wtorek września, Klub Literacki „DĄBRÓWKA” przy os.Bolesława Chrobrego 117, o godzinie 18 – tej, otworzy swe podwoje po urlopowej przerwie.

Szef Klubu – Jerzy Grupiński, zaproponował na ten wieczór spotkanie z Dariuszem Kozdębą, który podzieli się swymi nowymi wierszami i Markiem Słomiakiem, autorem książki poetyckiej –” Listy czasu, jak słowa drżenie”.

Omówienia tej publikacji dokonam ja, we własnej osobie. Uczynię to z wielką przyjemnością. Przyjemność ta ma swoje źródło w szerokiej akceptacji poetyckich  dokonań autora książki, czemu dałem już wyraz w artykule „Krótki zapis o reanimacja słowa”, opublikowanym w sierpniowym wydaniu ” Akantu „. Aktualnie przyszła pora na rozwinięcie zagadnienia, wzbogacenie tamtej, syntetycznej oceny, przez wyartykułowanie tezy dotyczącej autentyczności utworów pisanych przeżywaniem. To właśnie ogląd realnego świata w parze z umiejętnością jego kreowania, stanowi o wysokich lotach tej poezji, zamknięciu prawdziwej poetyckiej pieśni w klatce książki, którą /mam taką nadzieję/, zaśpiewamy wielkim chórem na wtorkowym spotkaniu – inaugurującym kolejny sezon literacki w Klubie „Dąbrówka”.

W imieniu poetów – bohaterów spotkania, organizatora – Jerzego Grupińskiego i swoim własnym, gorąco zapraszam do wspólnego przeżywania poezji, pisanej z wielkiej litery – P.

Wstęp wolny.

 

 
 

Zostaw odpowiedź