RSS
 

INAUGURACJA NA ŁAWECZCE LITERACKIEJ

16 styczeń

            ZIMA NA ŁAWECZCE W „BOTANIKU”

Tak się złożyło, że kolejny mój wpis zamieszczany w kategorii „OGÓLNA”, dotyczy – /tak jak poprzedni/- zagadnień związanych z ŁAWECZKĄ LITERACKĄ;  pierwszym w roku 2017 spotkaniem ludzi pióra i miłośników poezji,  którzy w ubiegłą niedzielę prezentowali utwory dotykające tematyki – „ZIMA” lub wsłuchiwali się w strofy płynące w pięknej sali botanicznego pawilonu. Prawdziwie zimowa sceneria Ogrodu Botanicznego, niosła dodatkowy asumpt przeżywania. Rośliny ubrane w śnieżne szaty, zieleń w białych welonach i cisza bielą błądząca po alejkach parku. Na ławeczce znalazło się miejsce dla licznego grona poetów, słuchaczy, uczniów Szkoły Muzycznej /flet, puzon, saksofon, wiolonczela/ – którzy wirtuozerią wykonania utworów, potęgowali piękno słów poezją niesionych.

Laudację skierowaną do Dyrekcji Ogrodu Botanicznego i Mari Magdaleny Pocgaj – autorki projektu, wygłosił prezes poznańskiego oddziału Związku Literatów Polskich – Paweł Kuszczyński.

Moja laudacja zdecydowanie krótsza, powstała w czasie jazdy tramwajem linii nr 17, na „ławeczkowe” spotkanie z przystanku Rondo Śródka – na Ogrody i przeznaczona była dla Marii Magdaleny. Wygłosiłem ją na wstępie prezentacji moich zimowych wierszy, wywołując zaróżowienie policzków, skromnej jak zawsze poetki. Oto ten krótki wiersz:

 MARIO MAGDALENO

Przybyłem z dalekiej wsi

do Ciebie – BOTANICZNA PANNO

by len Twoich włosów

posypać śnieżnych płatków manną

 

Kolejne  „ławeczkowe” spotkanie poświęcone twórczości związanej z MIŁOŚCIĄ  –  19 lutego o godzinie 16 – tej.

OJ!   BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!

 
 

Zostaw odpowiedź