RSS
 

„TAK DALEKO, ZA KRÓTKO” – MOJA NOWA KSIĄŻKA POETYCKA

12 kwiecień

 

Słowo stało się ciałem.

W odróżnieniu od poprzednich cykli wydawniczych moich książek poetyckich, które w przeszłości ukazywały się co dwa lata -/2004, 2006, 2008 i 2010/ – ta pozycja, której egzemplarz pilotażowy jest aktualnie w moich rękach, oczekiwała na „urodziny” prawie siedem lat. Okres twórczości zawarty w latach 2010 – 2017, charakteryzował się bądź co bądź  moją stosunkowo dużą aktywnością pisarską, być może nawet większą niż w latach poprzednich. Powstało wiele wierszy, fraszek, aforyzmów, haiku, wiele utworów trafiało na łamy prasy literackiej, do almanachów i antologii.

Pytanie – dlaczego książkę „TAK DALEKO, ZA KRÓTKO„, wydaję po tak długim czasie?

Odpowiedź nie jest prosta. Na przestrzeni tych lat, zmienił się na pewno mój stosunek do literackich zmagań owocujących nowymi utworami. Być może stałem się bardziej krytyczny wobec siebie, oczekując wierszy, które swą literacką dojrzałością winny zaistnieć w kontekście skromnej, apostolskiej postawy wobec czytelnika, pozbawionej twórczej  euforii. Tak znaczny upływ czasu, pojawienie się ogromu wierszy, miał niewątpliwie wpływ na trudniejszą selekcję, ich dobór do wydawanej książki, w odniesieniu do założonej koncepcji tematycznej publikacji. Założenie dotyczyło bowiem rozważań nad: SŁOWEM, CZASEM  i MIŁOŚCIĄ. Sądzę, iż doskonale obrazują to pomieszczone wiersze, koncepcja okładki  i trzy piękne fotografie otwierające poszczególne rozdziały książki, dzieło fotografika Krzysztofa Ratajczaka, któremu serdecznie dziękuję za fantastyczną współpracę. Nie mogę przy tej okazji pominąć podziękowań dla Marka Słomiaka, poety i krytyka, z którym konsultowałem dobór wierszy, licząc się z Jego konstruktywnymi sugestiami. Osobne podziękowanie kieruję do poety, informatyka, grafika komputerowego – Artura Bednarza, pracownika Wydawnictwa – który książce, nadał ostateczny kształt, całkowicie zgodny z moimi oczekiwaniami. Książka opuści wydawnictwo w następnym tygodniu. Będzie dla mnie wspaniałym prezentem wiosennym, którym z wielką przyjemnością podzielę się z czytelnikiem, dla którego: Słowo, Czas i Miłość nie pozostają obojętne lecz zapisują się ciągłym wzbogacaniem życia wewnętrznego, co w konsekwencji czyni nas lepszymi, bardziej wrażliwymi, a przeżywanie piękna pozwala ożywiać i ubarwiać martwy świat, przytłaczający nas wszechobecną materią.

Już dziś, awansem zapraszam do lektury, do uczestnictwa w spotkaniach promujących moją książkę, do przekazywania swoich uwag, ocen, opinii.

Z WIELKANOCNYMI ŻYCZENIAMI: ZDROWYCH, SPOKOJNYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT – Zygmunt.

 

 
komentarzy 6

Kategoria: OGÓLNA

 

Zostaw odpowiedź

 

 
 1. agnieszka

  kwiecień 12, 2017 o godz. 9:06 pm

  Gratulacje!!!! Jestem ciekawa tego dzieła. Moja szósta pewnie latem. Miała być tylko o zumbie i będzie, bo co prawda kolejny człowiek siedzi mi w głowie, ale to zumboludź. A kiedy te spotkania, czy wiadomo?

   
  • zygmunt

   kwiecień 13, 2017 o godz. 3:49 pm

   Terminy będą dopiero ustalane. Dzięki za gratulacje – awansem przesłane.
   Zdrowych, spokojnych i wesołych świąt – dla Ciebie, braciszka i oczywiście zumboluda.

    
   • agnieszka

    kwiecień 13, 2017 o godz. 9:04 pm

    Dzięki wielkie, przekażę gdzie można. To zumbowe Stworzonko, to raczej taka bardziej Bohema, ale fajnie znów mieć o kim myśleć, choć niekoniecznie 25 godzin na dobę i pisać też, a w końcu o tę literaturę i siłę chodzi…

     
 2. Krzysztof

  kwiecień 14, 2017 o godz. 9:48 pm

  Gratuluję wytrwałości w dążeniu do perfekcyjnego doboru tekstów odzwierciedlających myśli przewodnie rozdziałow i zamknięcie tej pracy w ramy książki poetyckiej. Bardzo jestem ciekawy wrażenia, jakie wywrze na mnie jej egzemplarz. Dziękuję za tak miłą ocenę naszej współpracy.

   
  • zygmunt

   kwiecień 15, 2017 o godz. 11:48 am

   Ocena współpracy – bez wazeliny. Nie jestem pewien, czy nie byłem zbyt kapryśny i nie nadużywałem cierpliwości artysty – fotografika.
   Dziękuję i do do spotkania z książką.

    
 3. Zzdzich

  Maj 15, 2017 o godz. 6:54 pm

  Gratuluję jest super pozdrawiam.