RSS
 

KOLEJNA „DĄBRÓWKA” – MAJEM SYTA

29 kw.

ALICJA KUBIAK 

– poetka, prozatorka, recenzentka, ceniony krytyk literacki, będzie bohaterką spotkania w Klubie Literackim „Dąbrówka„, we wtorkowe popołudnie – w dniu  09. 05.  2017 r.  

Alicja Kubiak – szalenie kompetentna, swobodnie poruszająca się po drogach współczesnych  literackich dokonań twórców bardziej lub mniej znanych, czekających często na obiektywny osąd ich dzieła. Ta rola – dla Alicji Kubiak, pozostaje życiową pasją, możliwością konfrontacji tego co z zewnątrz – z tym co „moje”, przeze mnie postrzegane, przeżyte, uwiecznione na papierze własnym piórem. Najważniejszy dla Alicji Kubiak, pozostaje klimat obiektywnego stosunku do omawianego utworu, pragnienie jego bezstronnej oceny, który winien pozostać  jasny, przejrzysty i bezkompromisowy.

W czasie klubowego spotkania – bohaterka będzie prezentować swój najnowszy zbiór opowiadań pt. ” Za szklanymi drzwiami”, w którym motywem przewodnim pozostaje pytanie: w jakim momencie życia człowiek staje się złym, kiedy zło zaczyna odgrywać znaczącą rol, jak i kiedy brać się z nim za bary?  Może lektura tych opowiadań pozwoli czytelnikowi spojrzeć na siebie z innej perspektywy, uciec ze światła gloryfikującego wygórowaną samoocenę. Kto wie?  Wstępne rozstrzygnięcia – zapadać będą w Klubie „Dąbrówka – we wspomnianym wyżej terminie.”

Równolegle do prezentacji – ” Za szklanymi drzwiami” – uczestnicy spotkania, w ramach – Klubowe debiuty – zapoznają się z twórczością Joanny Murad-Ostrowskiej.

Spotkanie prowadzić będzie – Jerzy Grupiński.

Ślę  zaproszenie do literatów, sympatyków literatury, aby w dniu 09.05.br. o godz. 18-tej, zawitali do  Klubu Osiedlowego „Dąbrówka” – Os. Bolesława Chrobrego 117. Początek – godzina 18 – ta.

Wstęp wolny.

Raz jeszcze zapraszam – Zygmunt Dekiert

 
komentarze 2

Kategoria: OGÓLNA

 

Zostaw odpowiedź

 

 
 1. Alicja

  kwiecień 29, 2017 o godz. 5:01 pm

  Zygmuncie.
  Nigdy tak o sobie nie myślałam, a Ty napisałeś tyle dobrych słów o mnie. To zobowiązuje do ogarnięcia się i wyrwania z marazmu udręk życiowych.
  Dziękuję i o odrobinę negatywnej krytyki proszę 🙂
  Tylko bez przesady! 🙂
  Alicja.

   
  • zygmunt

   kwiecień 30, 2017 o godz. 3:44 pm

   Alicjo!
   Tak się stanie, jeżeli sobie na to zasłużysz.
   Dzisiejszy czas niesie taką, a nie inną ocenę. Cieszę się niezmiernie, że szczerze Cię „podbudowałem” – zupełnie nieświadom, iż tego wsparcia potrzebowałaś.
   Pozdrawiam i do zobaczenia 9 – go.