RSS
 

GALA POEZJI EKOLOGICZNEJ W PAŁACU LUBOSTROŃ

25 wrz.

 

To już 18 – ta edycja Ogólnopolskiego konkursu poetyckiego „Prezentacje ekologiczne„, organizowanego przez Stowarzyszenie Ekologiczne w Barcinie, na którego czele od 23 lat, tj. od jego założenia – trwa Janina Drążek, wielce oddana idei walki o utrzymanie piękna przyrody.

Jeszcze w uszach brawa i owacje wczorajszej gali. Piękna sala Pałacu Lubostroń wypełniona po brzegi. Do oceanu eko – liryki, szeroką rzeką popłynęły kolejne wiersze, tym razem o tematyce – „POGODA LASU”.

Serdeczne powitania, okolicznościowy referat Stefana Pastuszewskiego, uznanego literata, sekretarza generalnego miesięcznika literackiego -„Akant”, który wraz z Mieczysławem Wojtasikiem i Janiną Drążek decydowali o przyznawaniu nagród i wyróżnień poetom, którzy stanęli w szranki Konkursu i swymi utworami zmierzyli się z urokami i tajemnicą lasu. Na Konkurs napłynęło 291 wierszy. Jedenastu autorów otrzymało nagrody i wyróżnienia. Miałem to szczęście znaleźć się w tym zacnym gronie.W okolicznościowej antologii, jak zwykle pięknie wydanej, zamieszczono wiersze 27 poetów i wspaniałe fotografie Ludwiki Adamczyk.

Temat kolejnego Konkursu poezji ekologicznej – 2018,  któremu przewodzić będzie jak zawsze Pani Janina Drążek, jeszcze nieznany. Osobiście, już teraz zachęcam piszących wiersze, do udziału w tym wspaniałym przedsięwzięciu, którego finał – gala poezji, na długo pozostanie w pamięci.

Oto jeden z moich wierszy publikowany w pokonkursowej antologii – „POGODA LASU”:

TAJEMNICA POCZĘCIA

Las…

Świątynia zielenią tajemna

Liście dębów

klonów

buków

Igliwie

sosen

modrzewi

 

Świerki

w nieba kopułę

modlitwą w intencji

ciszy przetrwania

 

Aksamit mchu pod stopami

 

Bielą sukien brzóz

modlitwą liści szelestem płynącą

trwam tajemnicą stworzenia

na obraz i podobieństwo

– – piękna

 
 

Zostaw odpowiedź