RSS
 

ECHO SPOTKANIA W „DĄBRÓWCE” 06-02-2018

08 lt.

Wtorkowy wieczór w Klubie Literackim -Dąbrówka – upłynął w wyjątkowej atmosferze.

Pierwsza część imprezy należała do jubilata – Juliusza Rozmiłowskiego, kończącego 90 rok życia. Jubilat, /będący w świetnej formie/ wprowadził zebranych w świat swojej jakże ciekawej biografii, zapoznał ze swym dorobkiem literackim, wygłosił wiersz, jak przystało na to radosne święto – satyryczny. Serdeczności zwieńczono gromkim 100 lat, odśpiewanym przez członków i sympatyków Klubu.

Kolejne wystąpienie to prezentacja fotografii i opowieść Celiny Łęgowskiej – Lesiewicz o egzotycznym Paragwaju. Relacja nadzwyczaj ciekawa, przybliżyła uczestnikom spotkania ten jakże zbliżony martyrologią do polskich dziejów kraj Południowej Ameryki.

Swoją twórczość poetycką zaprezentowała – Agata Róża Łakatosz, /nasza poznańska Papusza/, która wspólnie z córką – Amadeą Noemi i synem – Delfinem Zefirynem, przybliżyła także zebranym problematykę dotyczącą wkładu rodziny w sprawy integracji romskich środowisk, działalności prowadzonej w kraju i poza jego granicami. Udostępnione zostały fotografie i wiele publikacji związanych z realizacją inicjatyw na tym polu.  Za zgodą Róży Łakatosz, na zakończenie tej krótkiej relacji z wtorkowego spotkania w „Dąbrówce” przywołuję Jej wiersz pt. ” Miasto”.

MIASTO

 

Zaszeleściły kwieciste spódnice.

Zgłodniała.

Do ręki wyciągniętej

sfrunął

złakniony.

Podarował szczyptę pieszczoty

zamiast złego…

Potrzebująca

nawet okruszka nie miała.

Nasyciwszy oczy

wzleciała.

Wolna…

Opadły zwiędłe kwiaty.

 

 
 

Zostaw odpowiedź