RSS
 

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SWARZĘDZU

13 marzec

Z uwagi  na zmianę miejsca zamieszkania, / pod namową żony opuściliśmy Poznań i zamieszkaliśmy w pięknym domu, w pięknym ogrodzie w Siekierkach Wielkich, oddalonych od Poznania około 20 kilometrów/ i  teraz tu powstają moje nowe wiersze.  Minęły kolejne wiosny, lata, jesienie, zimy/ -na moje oko chyba cztery/ – które pozwoliły odnaleźć się mojej skromnej, bądź co bądź przywiązanej do tradycji osobie w nowych, jakże innych w stosunku do wielkiego miasta warunkach, znalezienia miejsca w zupełnie innych, jakże zróżnicowanych warunkach człowieczej egzystencji.

Teraz  – stałem się mieszkańcem Siekierek Wielkich w gminie Kostrzyn Wlkp. Mieszkam przy ulicy Spokojnej.

Blisko Swarzędz, który przyciąga akceptacją mojej literackiej twórczości. Jestem pełen uznania dla przedsięwzięć realizowanych przez Bibliotekę Publiczną tego miasta, jak również stwarzania atmosfery wynikającej z akceptacji i umiłowania poetyckich dokonań poetów regionu, które w harmonogramie biblioteki, cyklicznie znajdują swoje miejsce na prezentację i stanowią szerokie forum procentujące znajomością sztuki, nie tylko przez poetów regionu uprawianej.

I tak w dniu 20. bm. o godzinie 18 – tej, w sali biblioteki /parter/ –  kolejne spotkanie poetów regionu ze słuchaczami, entuzjastami słowa, miłośnikami poezji wiosną wyzwolonej.

Serdecznie zaprasza  -/ już dziś/ – Zygmunt, który w towarzystwie wspaniałych poetów Swarzędza i okolic,  popłynie w Waszą percepcję wiosny przeżywaniem.

 
 

Zostaw odpowiedź