RSS
 

WSZYSTKO CO DOBRE….

22 Maj

Wczorajsza uroczystość z okazji 15 – lecia debiutu prasowego, na długo pozostanie w mojej pamięci. Sala wypełniona po brzegi. Laudacja prezesa ZLP OP – Pawła Kuszczyńskiego, wiersze interpretowane przez Kalinę Izabelę Ziołę i w moim wykonaniu, wspaniała oprawa muzyczna, życzenia, kwiaty i przede wszystkim wielkie zainteresowanie moją poezją objawiające się skupieniem, widocznym wręcz przeżywaniem prezentowanych wierszy.  Po oficjalnej uroczystości, uczestnicy spotkania przejawiali spore zainteresowanie książkami poetyckimi jakie do tej pory wydałem, wpisami na mojej stronie internetowej, kontaktami z czytelnikami – na żywo, „sposobami na wiersz” w sensie inspiracji, planami związanymi z wydaniem kolejnej książki poetyckiej. Tak było. Ci co nie zaszczycili benefisu swoją obecnością, mogą tylko żałować. To nie moje stwierdzenie. Jak wiecie – należę do wąskiego grona osób, grzeszących /jeszcze/ skromnością.

Serdeczne podziękowania kieruję w stronę kierownictwa Biblioteki Publicznej w Swarzędzu za zorganizowanie mego benefisu. Wszystkim uczestnikom spotkania przybyłym ze Swarzędza, Siekierek Wielkich, Pobiedzisk, Poznania, dziękuję za udział w spotkaniu i za ciepłe  słowa wypowiadane w kierunku mojej twórczości. Sympatyczne podziękowania ślę do członków mojej rodziny obecnych ciałem i duchem na benefisie: żony Anny, córki Dobrochny, Roberta, / przybyli do Swarzędza z maleńką Kornelią, moją wnuczką/, syna Artura, który pozytywnie odniósł się do przebiegu uroczystości, chwaląc formułę i cały jej przebieg. Nadmienić muszę, iż syn – /umysł prawniczy/- nie należy do osób szafujących pochwałami.

Wieczór pełen wrażeń, miłych przeżyć i doznań. Opuszczaliśmy Salon Poetycki Biblioteki z wielkim bagażem Słowa, które szarość, zamieniło w kolorowy bukiet wiosny, która tak pięknie prowadzi nas w rozpamiętywanie piękna.

Jeszcze raz dziękuję i do następnego jubileuszu.

 
komentarze 3

Kategoria: OGÓLNA

 

Zostaw odpowiedź

 

 
 1. Barbara

  Maj 23, 2018 o godz. 7:43 am

  Zygmuncie – krótko powiem – fajna uroczystość. Obfitość gości, Nie PRZESYT czytanych wierszy przeplatanych CUDOWNĄ muzyką. Twoja rodzinka, którą miałam okazję poznać w całości (prawie), a Kornelia – śliczna laleczka. Nie dziwię się, że wariujesz na jej punkcie. W całości – byłam po prostu wzruszona. Uciekłam wcześniej, gdyż wskoczyłam przy okazji do mego brata, który mieszka przy pawilonach meblowych. A być w Swarzędzu i nie skorzystać z okazji aby go odwiedzić, to wstyd. Mam nadzieję, że schłodzone do odpowiedniej temperatury piwko, smakowało wyśmienicie. A kwiatki masz w ogrodzie…

   
  • zygmunt

   Maj 24, 2018 o godz. 8:22 am

   Basiu! Dziękuję za tak piękną ocenę mego jubileuszu.
   Do zobaczenia w „Dąbrówce”, będzie okazja pogadać.
   Pozdrawiam.

    
   • Barbara

    Maj 24, 2018 o godz. 1:22 pm

    Zygmuncie, do DĄBRÓWKI nie dotrę, ale będę na Pawła promocji w Bibliotece Uniwersyteckiej, w piątek.