RSS
 

III TURNIEJ POETYCKI – O PIERŚCIEŃ HALSZKI

30 marzec

            PIERŚCIEŃ HALSZK I RZEŹBA BASZTY HALSZKI,  TE WEZWANIA MAJĄ SWÓJ SZCZEGÓLNY WYDŹWIĘK DLA KOGOŚ , KTO JAK JA URODZIŁ SIĘ W SZAMOTUŁACH, GRODZIE OJCA POLIFONII –  WACŁAWA Z SZAMOTUŁ, KOGOŚ KTO DOCENIA GENIUSZ TWÓRCY OKRESU ŚREDNIOWIECZA I POTRAFI UWIECZNIĆ PODZIW DLA POTOMNYCH WE WŁASNYM WIERSZU.

GRAJĄC NA GITARZE, CZĘSTO PRZYWOŁUJĘ BAŁWOCHWALCZO /?/ TAMTE HISTORYCZNE DZIEJE I PEŁEN  PODZIWU DLA GENIUSZU MISTRZA OKRESU ŚREDNIOWIECZA, POPADAM W OTCHŁAŃ ZADUMY I ROZPAMIĘTYWANIA. WŁAŚNIE TEN FAKT REZONUJĄCY WSPOMNIENIEM MOJEGO DZIECIŃSTWA SPĘDZONEGO NA SZAMOTULSKIEJ ZIEMI DECYDUJE O WYSTĄPIENIU W KONKURSIE, ZAISTNIENIU W NIM SWOIM WIERSZEM, BĘDĄCYM HOŁDEM ZŁOŻONYM DAWNYM I OBECNYM MIESZKAŃCOM CIĄGLE MOJEGO MIASTA.

Turniej poetyckich zmagań odbędzie się w dniu trzeciego kwietnia, o godzinie 18 – tej, w Bibliotece Publicznej, przy Rynku w Szamotułach.

Warunkiem konkursu jest osobiste wygłoszenie swego wiersza, który nigdy nie zaistniał w żadnych publikacjach. Organizator przewiduje  nagrodę specjalną – /może po nią sięgnę ?/-  za utwór związany tematycznie z regionem. Główną nagrodą jest pierścień Halszki i statuetka Baszty Halszki, rzeźby autorstwa sławnej poznańskiej rzeźbiarki – Marioli Kalickiej. Mój wiersz jaki zawiozę do miasta moich narodzin, nosi tytuł –„SZAMOTUŁY, MIASTO MOJEGO DZIECIŃSTWA”

Wstęp na imprezę  – wolny.

Konkurs odbywa się pod kuratelą JERZEGO GRUPIŃSKIEGO, członka Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

 
 

Zostaw odpowiedź