RSS
 

MARZENIA – VI

06 sty

Tak się składa, że wierszem który niebawem się pojawi , zamykam krąg w którym pragnę podsumować zagadnienie – MARZEŃ.

Wiem, że innymi wierszami,  nie pokonam granic wszelakich oczekiwań. To wyłącznie tylko moja zachęta do błądzenia po ścieżkach, lecz  spełnienia marzeń.  Niechaj utwór który zaprezentuję,   przetrwa na przekór burzom, podziałom, różnicom,   zawirowaniom , które nie mają racji bytu tu i teraz  i oby wzajemne relacje zaistnieć winny  życiową prawdą!  Niechaj  prawdy się odkryją!   Niechaj ten utwór pozostanie zachętą do tego – co nie do pokonania,  co jutro,  pojutrze, może się stać dniem  zwycięstwa – w swej niezależności -jutra SPEŁNIENIEM.  Właśnie tak rodzą się wiersze prawdziwe. Wiersze pisane przeżywaniem. Autentyczne!  Na świat płynie istota myśli . Spoglądasz w jej szeroko rozwarte oczęta; pełne  nadziei dla całego świata;  świata: szczęścia, uśmiechu, radości płynącej z każdego zakamarka MIŁOŚCI.  Marzenia – dzisiaj uśpione, oczekujące spełnienia,  zza zamkniętych powiek każdego , kto potrafi  kochać, dla którego miłość  –  MODLITWĄ, błaganiem, która nie koniecznie do Nieba trafić musi.

  Oto wiersz, dedykowany mojej wnuczce Kornelii, wyjęty z najnowszej książki poetyckiej   pt. „POZA HORYZONTEM”.  Czy znajdziesz w nim marzenie – to co  w umyśle  człowieka rodzi się  bezgranicznym poszukiwaniem piękna, miłości,  poszukiwaniem  pierwiastka  imaginacji spełnienia, miary cząstki życia w której teraz, w tej właśnie chwili – tak beznadziejnej, tak realnie błyskiem spełnienia pozostaje, marznie o lepszym jutrze – najpiękniejsze, spośród wszystkich przyjaciół,  spoglądam w stronę jutra, który – niwiadonmą,

Sprawiedliwości ?

  Wierzę w to, że jutro  będzie lepiej. Kornelia – moja wnuczka –  w ramionach normalności.

 To moje ramiona.  Czy odległość przytulenia, zastąpi świat miłości dziadka, który zza maseczki oddalonym całusem mówi : Kocham cię mój skowronku ? Dzisiaj, jutro i diabli wiedzą: – Do utraty tchu!

Książka poetycka – ” TAK DALEKO, ZA KRÓTKO””.

Wnuczka   –  Kornelia, na zakładce – WIERSZE, FRASZKI, AFORYZMY.

 

 

 

 

 
1 komentarz

Kategoria: OGÓLNA

 

Zostaw odpowiedź

 

 
  1. zdzich

    styczeń 6, 2021 o godz. 10:10 pm

    Ładne rozpoczęcie roku 2021
    Pozdrawiam serdecznie w tym Nowym Roku, życząc dużo weny – Zdzisław