RSS
 

NA TROPIE LITERACKICH DOKONAŃ

26 lip

Książka poetycka autorstwa Danuty Ewy Dachtery pt. ” Więź poza śmierć„, wydana przez Wydawnictwo Literackie ATENA, to druga pozycja książkowa poetki. Recenzja jaką napisałem po przeczytaniu i analizie zawartych w niej utworów, została opublikowana w Kwartalniku KAMENA – Nr 21/2022. Moje „dzieło” – zatytułowałem ” Więzi w okowach pamięci”. Oto jej fragment:

… wiersze przepojone autentyzmem płynącym z własnych przeżyć i obserwacji drugiego człowieka, kierują uwagę czytelnika w stronę bogatego świata ludzkich wrażliwości. …Tyle okien/ w wielu domach/ Przez każde widać inny świat/ chociaż ten sam – z wiersza pt. „Zanim stanie się cud”. Utwór ten, jak wiele innych, pozostawia czytelnikowi otwarte drzwi do własnej interpretacji, szeroki margines do zapisania osobistych doznań, które Autorka sygnalizuje swymi przemyśleniami, prowadzącymi do źródła rzeki istoty człowieczeństwa.

P.S.

Pozostaje oczekiwanie kolejnej książki poetyckiej, dającej czytelnikowi asumpt do konfrontacji – AUTOR – ODBIORCA na płaszczyźnie psychologicznych zawirowań.

 
 

Zostaw odpowiedź